çM
Soru Sahibi
4 Haziran 2016 23:53

troid ca papiler

Sayın hocam 45 yaşında abiyim troidde papiler korsiyum ile uyumlu biyopsi sonucu çıktı tanınmış troid cerrahisi ile gorustuk ameliyat önerdi. Bu tip vakalarda nasıl seyreder ameliyat riskli midir, sıçrama olurmu, lenflerde bisey yok şuan, cerrahi den sonra uygulanan tedavi varmı, 45 gün sonra ameliyat olacak, çok teşekkürler... saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mustafa Özdoğan
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba. Öncelikle çok geçmiş olsun. Ameliyat önerilmiş ise erken evre bir tiroid kanseri ile karşı karşıyayız demektir. Bu durumda ameliyat uygulanmalı. Sonrasında ise radyoaktif atom tedavisi için bir nükleer tıp uzmanı ile görüşmenizi öneririm. Saygılarımla...

8 Haziran 2016 22:57