GC
Soru Sahibi
30 Eylül 2017 03:54

Topuğumda bir şey çıktı

Hocam topuğumun dış yanında bi şey çıktı. Sert ama ufak bi şey hafiften dışa doğru sivilce gibi belirgin bi yapısı var ve normalde bi şey yok ama dokunca acıyor. Topuk dikeni değil sanırım o topuğun altında çıkıyormuş benim ki topuğun dış yanında hocam. Bu nedir bi fikriniz var mıdır?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Engin Kesgin
Ortopedi ve Travmatoloji

merhaba, görmeden bir şey söylenemez. topuk dikeni tanımı plantar fasciit denilen ayak tabanında bulunan yumuşak dokularda olan aşil baldır arkası kaslarının kısalığı ile seyreden bir rahatsızlıktır. tek fikrim beyan edeceğim husus; topuk dikeni olmadığıdır.cildiye polikliniğine başvurmanızı tavsiye ederim.geçmiş olsun sağlıklı günler dilerim

30 Eylül 2017 09:32