ys
Soru Sahibi
22 Ekim 2019 21:30

TAKINTI , KAYGI

merhaba hocam . benim 9 yaşında 3 sınıfa giden derslerinde basarılı bir öğrenci., okudugunu anlayan yönlendirildiğinde doğruyu yanlışı bilen bir çocuk. ancak çok Takıntılı. parmağı kesildiğinde ne zaman geçer kötü bişey olurmu yada bir yerini çarptıgında ne zaman geçer. daha kötü olurmu. baba çişimi yaptım gene gelirmi bu tip sorular soruyor. cevaplasam bile tekrar soruyor. Buna karşılık olarak yalnız kalma , oyunda huzursuzluk, kendine zarar verme , altını ıslatma, sıçrayarak uyanma bu tip durumlar yok. sadece emin olmuyor. dün gece özürdileyerek söylüyorum. burnunu karıştırırken kanatmış , bana beyin kanaması geçirirmiyim diyor. acayip soruları var. bu takıntı halleri ne zaman geçer ? bizim ne yapmamız gerek ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Çocuk Gelişim Uzmanı Selin Şit
Çocuk Gelişim Uzmanı

Merhaba, Çocukta kaygı bozukluğu olabilir. Hem takıntılarından kurtulması hem de kaygı bozukluğunun düzelmesi için ilk etapta oyun Terapisi almanızı öneririm. Sevgiler

1 Aralık 2019 11:17