SS
Soru Sahibi
26 Temmuz 2011 14:57

syn dr cemal bey ben mayısın 16 sında kan tahlılı yaptırdım,sonuçları 1 ay

syn dr cemal bey ben mayısın 16 sında kan tahlılı yaptırdım,sonuçları 1 ay sonra geldi ve hbv-dna sonucum 2842 çıktı. bu esnada sıgara kullanım alışkanlıgımı terkettım sonuçlardan bu yana hıç sıgara kullanmadım.size sorum bu sonuca gore ben karacığer bıyopsısı olmalımıyım ayrıca sıgarayı bırakışım kanımdakı hepatıt değerıni etkılemışmıdır? doktorum değerımı yuksek bulduğu için karacığer bıyopsısı yapılmalı dedı...sizcede bu değerle bıyopsı yaptırmalımıyım? teşekkür ederim....

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Cemal Yıldırım
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

sigara içmeniz yada içmemeniz hepatit degerlerini etkilemez. hbv dna düzeyiniz tedaviye başlamak için çok düşük. ayrıca alt değeriniz ve antidelta 'ya bakılması lazım biyopsi için 3-6 ay beklemekde fayda var

27 Temmuz 2011 02:45