EM
Soru Sahibi
11 Ocak 2011 19:59

Sn Hocam,ben ve eşim 30yaşındayız.1.5senelik evliyiz ve 6 aydır korunmuyoru

Sn Hocam,ben ve eşim 30yaşındayız.1.5senelik evliyiz ve 6 aydır korunmuyoruz.Spermogram;Perhiz Sür:3 gün Likefaksiyon:20 dakika Görünüm:Gri-Opak Volüm:3 mL Viskosite:Normal pH:8 Sperm Sayısı:*** *** **/mL Lökosit:*** *** **/ mL İleri Hızlı:%15 İleri Yavaş:%30 Yerinde Har.:%5 Hareketsiz :%50 Kruger’e göre Normal:%12 Baş defekti:%32 Boyun mid-piece def.:%16 Kuyruk defekti:%15 Baş-boyun ve/veya baş-kuyruk vs.:%25 Ayrıca; UT kontrollerinde “varikosel” bulunmadı.Belirtilere göre yorum yaparmısınız? Tşk.

1 cevap
Cevaplar (1)

Perhiz süresinin minimum 4 gün olması gerekir. Önemli olan bir nokta ise tek spermiyogram ile patoloji yorumlanmaz, ardışık iki sperm testi gerekir.

11 Ocak 2011 21:35