KF
Soru Sahibi
11 Ekim 2020 16:08

Sjogren hastaligi

Slm bir sorum olacak benim agzimda cok kuruma oluyor çok su iciyorum ama kuruma geçmiyor dayanılmaz şekilde oluyor halsizlik ve geçmeyen bir yorgunluk üstüme cokuyor dahiliyeye gittim şeker cikmadi oda ağız kuruluğu için kulak burun boğazagit dedi oda sjogren hastalığı olabilir dedi ama bu ağız kuruluğu çok fazla şekilde oluyor halsizlik ve bayılma hissi oluyor neden olabilir cevaplarsaniz sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Günaydın Fadime Hanım, Ağız kuruluğunun bir çok farklı nedeni olabilir. Sjögren Sendromu adı verilen romatizmal durum da bunlardan biri. Sjögren Sendromu olasılığı açısından bir Romatoloji uzmanı ile görüşmenizi öneririm. Kan testleri ve gerek olursa dudak içinden alınacak bir biyopsi ile bu hastalığın olup olmadığını tespit etmek mümkün olacaktır.

12 Ekim 2020 09:34