ÇS
Soru Sahibi
3 Aralık 2017 02:04

Sık sık büyük tuvalete çıkmak

Merhaba, ben çok fazla büyük tuvalete çıkıyorum günde 3 bazen 4 kere olabiliyo. Büyük tuvaletim cıvık oluyo yediklerim taneli biseyler yersem aynı şekil cıkiyo ve çok gazim oluyor. Demir eksikliğim de tekrarlıyo sürekli acaba vitamin emilimini etkilermi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hasan Mutlu
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

BU TÜR SORUNLAR BU YAŞLARDA OLABİLMEKTE. ÇOĞUNLUKLA FONKSİYONEL YANİ SİZİN GASTROİNTESTİNAL ORGANLARINIZIN ALIŞKANLIĞI OLMAKTA. AMA HER ZAMAN ALTTA YATAN PATOLOJİK BİR PROBLEM OLUP OLMADIĞI KONUSUNDA (OLASI İNFLAMATUAR HADİSELER VS) BİR UZMANLA (SİZİN GASTROENTEROLOG İLE) GÖRÜŞMEK GEREKİR. TABİİ Kİ BESİNLERİN BARSAKLARDAKİ GEÇİŞ SÜRECİNİ KISA OLMASI BAZI BESİNLERİN EMİLİMİNİ AZALTMAKTA. İNANIYORUM Kİ ALTTA PATOLOJİK BİR HASTALIK YOK AMA GEREKLİ BESLENME, DAVRANIŞ KURALLARI VE ALTTA YATAN BİR PATOLOJİK PROBLEM OLMADIĞINDAN EMİN OLMAK İÇİN GASTROENTEROLOJİ İLE GÖRÜŞMENİZİ ÖNERİRİM.

5 Aralık 2017 10:00