pD
Soru Sahibi
3 Eylül 2016 12:21

Romatolojik tetkikler

Tolga Bey Merhaba.En az 8yıl evvel sol tarafımdaki diz,omuz gbi eklemımde başlayan, zamanla boyun,bel,omurga,kaburga hatta çene eklemime yayılan acı,ağrı,eklem içi kaşınma hissi,hareket halinde gelen kireçlenme tarzı sesler,görsel deformeler gbi şikayetlerim var.Kan testlerinde iltihap,kalça sakroiliak mr'ında brşey görünmediği için gittiğm ünv.hastanesinin dahiliye bölümü dr.ları beni romatoloji bölümüne sevk etmiyrlar.Kemik sintigrafisinde ise tutulmalar rapor edilmş.Ne yapmam/yapılması gerekiyor?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Didem Hanım, Muayenizi yapmadığım ve tetkiklerinizi detaylı olarak bilmediğim için net bir yorum yapamıyorum. Ancak MR'ın normal olması her türlü Romatizmal durumun ekarte edildiği anlamına gelmez. Bu açıdan sizi sevk etmeseler de bir Romatoloji uzmanına muayene olmanızı öneririm.

5 Eylül 2016 13:43