ÖE
Soru Sahibi
25 Ocak 2021 23:43

romatoloji danışma

Hocam merhabalar.Size birkaç sorum olucak.Daha önce Servikal mr'da boyunda vertebra köşelerinde osteofitler izlenmişti.Romatolojiye yönlendirilmiştim.Ana testi pozitif çıkıyor bende devamlı ama anlamlı kabul edilmedi.Diğer kan testleri ve kuyruk sokumu mr'ı çekildi normal çıktı hepsi.Babamda sedef hastalığı var,annemde de eklem romatizması var.Hla-b27 bakılmamıştı sizce baktırmam gerekli midir?Omuz ağrısı yapan bir romatizma çeşidi var mıdır?Omuzumda hareketle geçen ama istirahatteyken ağrı var.Boyun fıtığımda vardı.Sizce tekrar romatolojiye gözükmem gerekli midir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Günaydın Emre Bey, Şikayetleriniz, muayene bulgularınız ve tetkik-görüntüleme sonuçlarınızın bir bütün olarak değerlendirilip buna göre bir yorum yapılması gerekir. Bu açıdan bir Romatoloji uzmanına muayene olmanız en doğrusu olacaktır.

29 Ocak 2021 09:44