YF
Soru Sahibi
8 Kasım 2021 15:25

ROMATOİT ARTRİT

hocam merhabalar romatoit artrit için RF Ve ANTİ-CCP değerleri yeterlimidir..Sedimantasyon Crp Hemogram karaciğer ve böbrek fonksiyon testlerimin hepsi normal Hatta RF normal..Sadece ANTİ-CCP biraz yüksek 25 çıkmış..Siz yorumlayacak olursanız eğer Romatoit artrit var diyebilirmisiniz sadece bu tetkiklerle..Şimdiden teşekkürler Sevgiler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Zeynep Ertürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba, bu tetkikler tanıyı destekleyen tetkikler. Tanı sadece testlerle değil, anamnez ve muayene ile konulur. Terstleriniz tanıyı destekliyor.

9 Kasım 2021 09:26