KK
Soru Sahibi
8 Ekim 2017 21:40

Ritim Holter Sonucu

Merhaba Hocam Yaşım 20 Çarpıntı şikayeti Sebebiyle EKG , EKO yapıldı Sonuclar Normal Çıktı HOLTER Takıldı ve Onun Sonuçlarıda; The avarage heart rate was 80. The minimum heart rate was 43 at 4.39. The maximum heart rate was 173 at 16.55. Pauses greater than 2.0 seconds were 0. Ventricular ectopy was 10. Bu şekilde bunlar ne anlama geliyor hocam ? İlaç ile çarpıntılarım geçer mi ve kalbimde bi sorun mu var ?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Ritm holterinizde onemli bir sorun yok ama ritm holter takiliyken sikayetiniz olmadiysa normal cikabilir . Sikayetleriniz devam ediyorsa daha uzun inceleme ( daha uzun sureli ritm takibi ) gerekebilir . Sonucu doktorunuza gostermenizi oneririm. Gecmis olsun

8 Ekim 2017 21:52