YT
Soru Sahibi
9 Ağustos 2019 12:32

Rektum kanserinde kemoradyoterapi

Babama bir kaç ay önce rektum kanseri tanısı konuldu. Radyoterapi ve kemoterapi eş zamanlı verilecek denildi. Kemoterapi için bir gün öncesinden gelin denildi fakat radyoterapi için pazartesi arayıp bugün gelin denildi ve kemoterapi için gidilmeden direk ışın tedavisine başlandı. Aynı gün Kemoterapi ye gitti ve ertesi gün kemoterapi ilacı porta takıldı pazar gününe kadar kalacak denildi. Bildiğim kadarıyla hücre yenilenmesi için haftanin iki günü ara veriliyor fakat kemoterapi ilacı bir gün gecikmeli takıldığı için haftanın bir gününe düşmüş oldu bu süre. Herhangi bir sıkıntı olur mu bu durumla ilgili bunu merak ediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Havva Karabuğa
Radyasyon Onkolojisi

Kan değerleri takip edilecektir endişelenmeyin. Geçmiş olsun

9 Ağustos 2019 12:45