GE
Soru Sahibi
18 Nisan 2018 22:49

Kolon ca patoloji sonucu

Merhaba, annem kolon kanseri. Ameliyat oldu. Akciğer ve karaciğerde 4 mm ve 4.5 mm nodül saptanmış ameliyattan önce ama ameliyay sonrası doktor metastaz yok dedi. Patoloji sonucumuz hakkında bize detaylı Bilgi verirseniz çok seviniriz.. sonuç; Adenokarsinom, grade 2, sağ hemikolektomi Lezyon 8x6 cm Lezyon muskularis propriayı aşmış subserozaya ulaşmış evre t3 Cerrahi uçlar temiz Lenfovasküler perinöral tutulum izlenmedi Reaktif lenf bezleri 74 adet Kronik kolesistit, kolesisektomi Onkoloji tekrardan tomografi istedi ona göre ilaç tedavisi uygulanacak gerek kalmayabilir dedi.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Havva Karabuğa
Radyasyon Onkolojisi

Kolon kanserinin primer tedavisi cerrahidir. Evresine gore ek kemoterapi verilebilir. Akciğer ve karacigerdeki mmlik nodüllerin iyi huylu oldugu düşünülmüş olabilir. Geçmiş olsun

25 Nisan 2018 22:52