TS
Soru Sahibi
19 Eylül 2016 22:06

kolon kanseri mi

İyi akşamlar dedem 78 yaşında tuvalete çıkmadığı için doktora gittik ve bize kanser olabileceği soylendi kolonoskopi sonucu su sekildedir kesitlerde nekratik dokularin yanısıra yüzeyde ülsere ozellikte subepitelyal alanda dismorfik tubuler ve kucuk kribriform yapilar seklinde invazyon olusturmus atipi kolumnar hucrelerden meydana gelen tumoral dokular dikkat cekti şuanda bize kanser olduğu ve son evrede olduğu söylendi şu durumda bizim nasıl bi yol izlememiz gerekiyor soylenilenlere göre yapılacak pek bişey kalmamış

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Havva Karabuğa
Radyasyon Onkolojisi

Geçmiş olsun öncelikle. Kolon kanseri gibi anladım yazdıklarınızdan. Mutlaka genel cerrahın ameliyat açısından değerlendirmesi gerekir. Eğer ameliyat olamazsa tıbbi onkoloji ve radyasyon onkolojisi bölümlerinden tedavi hakkında bilgi alınmalı. Tekrar geçmiş olsun

30 Eylül 2016 10:54