KA
Soru Sahibi
15 Eylül 2017 14:39

radyoterapi sonrası petten alınan sonuç

iyileşme var mı tanı akciğer ca (ıcd 10 c34) toraks sol infraklavikuler alanda akciğer apeksi komşuluğunda izlenen lenf nodlarında suv max 2.0 ve sol intermammarian lenf nodunda suv max 2,5 hafif düzeyde artmış f-18 fdg tutulumu izlenmiştir.sol üst paratrakeal alandan başlayıp paraaortik alanda ve pulmoner arter komşuluğunda devam eden kitlesel lezyonda artmış f-18 fdg tutulumu mevcuttur. sv max 5,1 sol akciğer üst lob apikoposterior segmentte izlenen dansite artım alanında artmış f 18 fdg tutulumu mevcuttur. suv max 3,0 RT ye sekonder? her iki akciğerde multipl amfizem alanları dikati çekmiştir. her iki akciğer parankimi ve mediastenin diğer kesimlerinde f 18 tutulumu fizyolojik sınırlardadır.baş boyun bölgesi-batın-pelvik bölge-iskelet sistemi f 18 fdg tutulumu fizyolojik sınırlardadır.bir önceki pet ile karşılaştırıldığında;sol infraklavikuler ve intermammarian lenf nodlarında metabolik regresyon izlenmiştir.mediastinal kitlesel lezyonda boyutsal ve metabolik regresyon mevcuttur.

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. BURCU Akbelen
Radyasyon Onkolojisi

PET-BT raporunuzdan edinilen bilgilere gore tedaviye yanit mevcuttur. Evet iyilesme mevcuttur. Tedavinizin devami ve daha detayli bilgi icin doktorunuza basvurabilirsiniz.

17 Eylül 2017 13:39
KA
Soru Sahibi

teşekkür ediyorum . ilginize.

18 Eylül 2017 14:03
Uzm. Dr. BURCU Akbelen
Radyasyon Onkolojisi

Gecmis olsun.

16 Ekim 2017 22:11