YB
Soru Sahibi
12 Aralık 2018 05:52

Peritoneal Mezotelyomada Cerrahi sonrası tedavi

Merhaba,annem 57 yaşında ve geçirdiği ameliyat sonrası patolojide peritoneal mezotelyoma teşhisi konuldu. Kalın bağırsak, dalak, yumurtalık vb. Birçok organı alındı. Ameliyat sonrası yoğun enfeksiyon yaşıyor ve 4. Tür Mantar antibiyotiğine geçildi henüz net bir gelişme Yok. Doktorlar bölgenin temizlendiğini ve umut olduğunu söylüyor. Hastalığın prognozu kötü ve bu durumda kemoterapi alması uygun olur mu yoksa hastanın kendisini iyi hissetmesi bizim için daha mı öncelikli olmalı? Bir de enfeksiyon için renginde açılma var deniyor sizce bu durumu atlatır mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. BURCU Akbelen
Radyasyon Onkolojisi

Geçmiş olsun. Sorduğunuz soru Tıbbi onkolojinin konusudur.Saygılar

27 Şubat 2019 08:20