öm
Soru Sahibi
3 Kasım 2018 10:45

ADRENAL KORTİKOL ONKOSOTİK KARSİNOM

Kolay gelsin bundan 2017 yılı başında karın içinde 22 cm kapsül içinde büyüyen metastaz yapmadan cıkan böbrek üstü bezi olarak adlandırılan tömürümüz olmuştu. Gecirdiğimiz ameliyat sonucunda kitle komple alındı . Sonra pet cihazına girdik vücütta her hangi bir tümür belirtisi kalmamıştı tam 1,5 yıl boyunca her 3 ayda mr cektirdik hiç bir tümür kalmadan devam ediyorduk ancak son 6 ay mr da aynı yerde 7,5 cm karaciğerde 2,5 cm ve ufak olan , akciğerde 0,6 cm tümürle bağlantılı olanbileceği düşünülen kitleler cıktı yani metastaz yapmıştı ve diğer bir kaç yerde daha vardı . Çekilen pet sonucunda sonraki dönemde hemen onkoloji hocamıza gedirek 21 günlük devreler halinde 4 gün hastanede yatarak ducsarabisin,etoposid,cispilatin ve lysodren (mitoten) ilaçları ile tedavi gördük 3 aylık peryot sonu cunda pet cekildi kitlede 2,5 cm kücülme akciğerde 0,6 cm kitlede bitme ve karaciğerde kitlerde değerlendirelemiş bitmiş sanki görünüyor , Ama diğer bi kaç yerde mevcut . Ben ilk pec sonucunu son pet sonucunu sitenize atmak yorum almak isterdim . Çünkü elimizdeki tümör 4 milyon insanda 12 kişide görünen bir tümör.Konu ile yardımcı olabilirmisiniz acaba.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. BURCU Akbelen
Radyasyon Onkolojisi

Geçmiş olsun .Nadir görülen bir kanser türüdür. Konu Tıbbi onkolojinin konusudur. Saygılar.

27 Şubat 2019 08:18