KK
Soru Sahibi
16 Temmuz 2015 21:53

Porselen Köprü

Sayın Doktor şu an ağzımda 27 sene önce yapılmış metal destekli porselen 13 adet diş köprü bulunmaktadır.47 Yaşındayım.Üst çenede sağda 1,sol tarafta 1,alt çenede de 1 tane olmak üzere toplam 3 köprüm var.Köprülerin yenilenmesi gerekiyormuş.Fakat sağ üst çenedeki köprüm toplam 5 diş.Başlangıç ön(santral dişin hemen yanından itibaren başlayan 5 diş.Bu köprünün altındaki 2 dişime kanal tedavisi yapıldı.Köprü yapımı için farklı doktor görüşleri aldım.Bir doktor,metal destekli porselen köprü(5 adet)içindeki 2 diş bu köprüyü taşıyabilir diyor.Diğeri,köprü çok uzun o yüzden ortaya 1 adet implant yapıp kuvvet 3 dişe bölünürse daha sağlam olur diyor.Bir diğeri de 1 implant doğru olmaz 2 implant yapılıp bu dişler tek tek kaplanıp ortadaki dişle 2 implantın üzerine köprü yapılırsa daha uygun olur denildi.Sizce bu görüşlerin hangisi daha uygun ve doğru? Şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Dt. Onur Geçkili
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Ne kadar fazla implant yaptırabilirseniz o kadar iyi olur fakat mutlaka film görüp değerlendirmem lazım iletişime geçelim ve muayene olun ve film çektirin sizi daha düzgün şekilde bilgilendireyim

21 Temmuz 2015 17:29