de
Soru Sahibi
2 Eylül 2021 16:03

Panik atak olabilir mi

Merhaba ben 16 yaşındayım Bir ay önce kadar göğüs ağrıları yaşamaya başladım bende internetten sürekli araştırdım ve araştırdıkça daha çok korkmaya başladım bir gece nefes alamama hissi çarpıntı ellerde uyuşma ayaklarda titreme ile acile gittim. Bir sorun olmadığını psikolojik olduğunu söylediler ama göğüs ağrılarım geçmeyince ayrıca bir kardiyoloji doktoruna daha gittim o da bir sıkıntı olmadığını söyledi. bu süreçte üç kere kan tahlili bakıldı bir sıkıntı yok aradan birkaç hafta geçti hala bazı sıkıntılarım var göğüs ağrısı geçti fakat ani sıcak basması ani üşüme çarpıntı gibi şikayetlerim devam ediyor acaba bu belirtiler panik atak olabilir mi cevaplarsanız çok sevinirim iyi günler teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Ceyhun Caferov
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhaba panik atakta göğüs ağrısı çarpıntı nefes darlığı gibi belirtiler sık görülür

12 Eylül 2021 19:00