FM
Soru Sahibi
24 Temmuz 2020 04:10

Ön üst 6 disimin geçici plastik dis sorunu

Merhaba hocam Ben ön üst 6 disime zirkonyum yaptirmak için dis doktoruna gittim. Ön üst dislerimin daha iri ve önde olmasini istiyordum. Disler güzel bir sekilde asiriya kacmadan kesildi. Ertesi gün geçici plastik kaplama takildi. Ama hem çok rahatsiz edici hem de sag köpek disim yemek yememe asla izin vermiyor. Çünkü daha uzun gibi. Ama aynaya baktigimda uzun durmuyor. Ama alttaki köpek disimle uc uca cakisip, komple dislerimin 6si da cikacakmis hissi veriyor. Asla rahat yemek yiyemiyorum. Islem görmemis alt dislerimde de sizlama benzeri rahatsizlanmalar basladi. Bunlar dogal midir? Acaba yapistirirken mi hata oldu?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Sinan Kocamanoğlu
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

İyi günler Grç geri dönüş için üzgünüm Sistemde Bir problem oldu sanırım Tarif ettiğiniz şekildeki ağrı bahsettiğiniz dişlerde erken temas olduğunda olur. Bütün çiğneme yükü birkaç dişe bindiği için o dişler işlem yapılsın yada yapılmasın ağrı yapabilir... Basit bir aşındırma işlemi ile düzelecektir... Tekrar geçmiş olsun iyi günler

30 Temmuz 2020 08:34