MK
Soru Sahibi
27 Ocak 2021 20:35

Kan sulandırıcı kullanırken

Hocam merhaba, babamın diş köprüsü bir süredir çok ağrıyor fakat plavix ve ecopirin kan sulandırıcılarını kullanıyor. İlaçları kullanırken ağrısını geçirecek herhangi bir işlem yapılabilir mi

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Sinan Kocamanoğlu
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

İyi günler Ağrı enfeksiyona bağlı ise antibiyotik ve ağrı kesici kullanması gerekiyor. Sanırım yakın zamanda bu ilaçları kullanmasını gerektirecek bir rahatsızlığı oldu. Antikuagulan tedavilerinde özellikle tedavinin başlarında ilaçları kesmek çok istemez doktor arkadaşlar ama zaten babanızın sadece ecoprini kesmesi gerek plaviks kullanımı sırasında cerrahi işlem yapılabilir. Ancak su anda tedaviye başlamak istemiyorsanız antibiyotik ve ağrı kesici kullansa bu babanızın şikayetlerini rahatlatıcaktır.

1 Mayıs 2021 08:20