GE
Soru Sahibi
28 Ekim 2020 09:25

Kaplama Diş Sonrası Ağrı ve Sızı Sorunu

Merhabalar hocam. 3 hafta önce sanırım 18 numaralı dişim çekildi. Daha sonra kaplama için bir dişim kesildi. Biri bir önceki kaplamada kesilmişti. 3 gün önce de kaplamalarım takıldı. Normalde ağrısı sızısı yok ama bir şey yerken veya içerken ağrı ve sızı oluyor. Ciddi bir baskı yapmamama rağmen. Sizce neden olabilir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Sinan Kocamanoğlu
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

İyi günler Kaplama yapılan dişlerde ilk başlarda hassasiyet olması biraz farklı hissedilmesi normaldir. Ama burada bizim için sınır ağrının şiddeti, yani sizi uyutmayacak kadar ağrısı var mı ve Yaşam konforunuzu çok kötü etkileyecek kadar hassasiyet varsa kanal tedavisi yapılarak sinirlerin alınması iyi olur... Bu durum kesim yapıldığında yaşanabilecek bir durum endişelenme ize gerek yok ama yaşam kalitenizi düşürüyorsa kanal tedavisi yapılsın

28 Ekim 2020 10:37