KZ
Soru Sahibi
4 Eylül 2021 18:00

Ölüm korkusu

Merhaba 8 yaşında kızım var çok fazla ölüm korkusu yaşıyor. Aileden kimsenin ölmasini istemiyorum ben ölmek istemiyorum ölüm neden var diye her aklına geldiğinde bağıra bağıra ağlıyor. Madem öleceksek biz niye doğduk yaşıyoruz falan diye sorular soruyor kendimce cevaplamaya çalışıyorum. O sırada kulaklarını kapatıyor tamam anne duymak istemiyorum korkuyorum diye susturuyor beni bize yardımcı olurmusunuz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, çocukluk veya yetişkinlik döneminde en sık rastlanılan korkulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Belli bir dönem yoğun kaygı hissetmek ve bu duyguyla başaçıkmakta zorlandığında kişiye yaşına uygun terapi uygulamaktayız. (EMDR, BDT, ACT...) Konuyla ilgili herhangi bir travması varsa ya da korkusunu ortaya çıkaran nedenler bulunup, duyarsızlaştırmaya, tekrar kaygılandığında ise nasıl başedebileceğini öğrenmesine katkı sağlanması amaçlanır.. Sağlıklı günler diliyorum.

10 Ekim 2021 09:55