SE
Soru Sahibi
4 Kasım 2015 15:19

Okul Problemi

5,5 yaşında oğlum var.Okuldan korkuyor.Aslında okula gitmek istiyor, evden çıkarken gayet hevesli oluyor fakat okulun kapısından girerken başlıyor problemler.Sınıfa girmek istemiyor.Korktuğunu utandığını söylüyor.Bizimde onunla birlikte sınıfta durmamızı istiyor.Bu yıl anaokuluna gidiyor ama seneye 1. sınıf bu sene alışmasını istiyorum yoksa seneye daha zor olacak bizim için.Ne yapmalıyız?Nasıl bir tutum sergilemeliyiz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Elif Hanım, Öncelikle çocuğu bu durumda fazla zorlamamak gerekiyor.Yavaş yavaş alıştırmanız gerekiyor. Tabi ki bu çocuktan çocuğa da değişir.Akşamları yatmadan çocuğa hikaye şeklinde bunu okul macerası olarak anlatmanız ikna etme konusunda biraz daha yardımcı olabilir.Şuan uzaktan çocuğu görmeden vereceğim bilgiler bu şekilde tahminen oluyor.Bir pedagog ile yüz yüze görüşmenizi tavsiye ederim

5 Kasım 2015 17:49