ks
Soru Sahibi
7 Kasım 2014 19:22

OKB ve sosyal fobi

mrb soner bey benim tam bir sene olmakla birlikte OKB de kullandığım ilaçlar anafranil 225mg procaz20 ve lithuril 1200 mg son olarak lityum ve prozac eklenmesine rağmen OKB de tam olarak bi rahatlama sağlıyamadık ayrıca sosyal fobide var bunun içinde aynı şikayetlerim geçerli sizin öneriniz nedir hocam? takıntılar ve sosyal fobi yüzünden 1 senedir çalışamıyorum kafam çok dolu ne yapacağımı bilemiyorum bütün ilaçları kullandım neredeyse başka yapılcak şeyler varmıdır saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)

Serdar bey okb rahatsızlığı için medical çözüm tek başına yeterli olmayabilir. Psikoterapi ve medical çözümle bir kaç ay içinde şu anki durumdan daha iyi bir noktaya gelebilirsiniz. Uzman Psikolog tavsiye ediyorum. Okb ciddi bir rahatsızlıktır psikoterapi alınmadığında uzun yıllar boyunca iş ve özel yaşamınızı sekteye uğratabilir. Düzenli haftada bir bir psikoterapi ile bir kaç ay içinde çalışablir hale gelme ihtimaliniz çok yükse. Tabiki Okb'nizin durumunu bilmediğimden net bir şey söylemem.

10 Kasım 2014 13:29