YA
Soru Sahibi
28 Haziran 2016 09:28

Oğlumun gördüğü şidder

Merhaba hocam, 17 aylık bir oğlum var. Kendisinden bir yaş büyük olan komşumun oğlu tarafından sıklıkla şiddet görüyor. Bazen tokat, bazen elindeki bir nesne ile bazen sever gibi sıkıştırarak şiddet uyguluyor. Ör: babası ve eşimin uyarılarına rağmen geçen gün oğlumun bacaklarının üstüne çıkmış. Annesi konuşuyor, bir daha yapmıycam diyor ama iki dakika sonra tekrar bir vukuat yaşıypruz.Bu durumun oğlumun psikolojik gelişimini olumsuz etkilemesinden çok korkuyorum. Beraberken sürekli oğlumu korumak zorunda kalıyorum. Çünkü dayak yemesini istemiyorum. Bunun onun için normalleşmesinden korkuyorum. Şimdi oğlum o üstüne gelse kaçıp kucağıma giriyor, bir çocuk oyuncağını alsa dönüp arkasını gidiyor, yanlız oynamayı tercih ediyor. Oğlum için ne yapabilirim? Yönlendirmenize çok ihtiyacım var.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Arzu hanım, ciddi bir şekilde ve düzenli bir şekilde şiddet gördüğüne inanıyorsanız oğlunuzu onunla görüştürmeyeceksiniz ve diğer çocuğa da "oğlunuzun senin istemeden de olsa vurduğundan dolayı onun çok üzüldüğünü aslında seni sevdiğini ama sonra çok üzüldüğü için bundan dolayı seninle görüştüremeyceğinizi" söyleyin. ama kızarak değil tatılı tatlı söyleyin ve bir kaç hafta başka şeylerle ilgiledirin veya hobiler bulun. Daha sonra duruma göre tekrar kararınızı gözden geçirirsiniz

9 Ağustos 2016 14:33