AH
Soru Sahibi
22 Aralık 2013 12:24

Muhabbet kuşum çok hasta ACİL

Muhabbet kuşumun 1 haftadır hiç neşesi yok. Tüyleri kabarık. Sanki kuyruğundan nefes alır gibi inip kalkıyor. 3 gün önce AVİSOL alıp suluğuna damlattım ama hiçbir faydasını görmediğim gibi şimdi de ishal oldu. Ben de veterinerden ERİTROM 50gr. lık oral çözelti aldım daha doğrusu onu önerdi. yarım suluğa ondan kaşığın ucuyla koydum. 1- 2 damla içti biraz sonra salya şeklinde ağzından çıkardı. Sizce bu ilaç (ERİTROM) kuşumun hastalığına uygun bir ilaç mıdır? İlacı kullanmaya devam ediyim mi?

1 cevap
Cevaplar (1)

ishalin çeşitli sebepleri vardır. Deneme yanılma yolu ile kuşa zarar verebilirsiniz. Benim önerim Veteriner Hekiminize kuş ile birlikte giderek Gaita'da gizli kan da dahil olmak üzere gerekli kontrolleri yaptırmanızdır.

22 Aralık 2013 13:22