ab
Soru Sahibi
10 Ocak 2014 18:43

Kedi sarılığı..

Merhaba hocam.. Ben 3-4 günlükken sokakta annesiz bir kedi bulmuştum, zor da olsa 5 aylık olana kadar büyüttüm. Fakat 2 aydır sürekli veterinerdeydik diyebilirim çok bilgi veren bir doktorumuz yoktu açıkcası.. Ama sürekli iğne oluyordu parazit haplarıda verilmişti aşı vs olmuştu.. Gençlik hastalığı benzeri bir durumdu sanırım.Vitamin ve bağışıklık güçlendirici kullandık. Daha sonra sarılık oldu her gün 3er tane iğne yapılıyordu ama gözleri kulakları tüyleri bile sararmış ve zayıflamıştı zorla mama yediriyorduk şırıngayla..Ama kurtaramadık. Sarılık kesin olarak kediler için ölümcülmüdür? Kendimi kötü hissediyorum elimden geleni ya yapmamışsam diye? İğne harici başka şeyler de yapılmalımıydı mesela doktor hatası gibi bi durum olma ihtimali var mı? Saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)

Durumunuza üzüldüm. Başınız sağolsun... Siz yapmanız gerekeni yapmış ve kedinizi bir Veteriner Hekimine götürmüşsünüz. Bu gibi durumlarda Maternal bağışıklık çok önemlidir .3-4 günlük bir bebek ne kadar anne sütü almıştır ki? Kedinizin ölüm nedeninin Hekim hatası olacağını sanmıyorum .Sizin de kusurunuz olduğu kanısında değilim... Kedinizin ölümü için İlahi takdir diyebilirim en fazla... Sevgiyle kalın.

11 Ocak 2014 07:55