ÖŞ
Soru Sahibi
2 Ağustos 2016 19:09

MR sonucu..

Merhaba hocam Mr girdimde sonuçlarda söyle yazıyor Teknik: Sagittal T1 aksiyal T2 koronal ve aksiyal Spır Tibiofemorel eklem aralık ilişki tabidir Tibiofemoral eklem kıkırdak kalınlıgna tabidir Patella lateral fasetiyle femurlar eklem yapmaktadır Patellofemoral eklem kıkırdak kalınlığı tabiidir Tibiofemorel eklem sıvısı artmıştır Medial menisküs posterior hornda grade II dejenerasyon izlendi Lateral menisküs posterior hornu tabiidir Posterior krusiat ve kollateral ligamanların trase kontur ve sinyal intensiteleri tabiidir ACL kalın ve sinyalli izlendi (interstisyel rüptür) size zahmet yorumlayıp tedavisi söyler misiniz şimdiden teşekkür ederim hocam..

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Engin Kesgin
Ortopedi ve Travmatoloji

Muayene bulguları olsa daha sağlıklı olur. Karar verme aşamasında yüz yüze görüşmek gerekecektir. ACL (ön çapraz bağ ) kısmi yırtık raporlanmış. Bunlar hastaya bazıları sıkıntı yapabilir. Bazı hastalar da ise problem oluşturmaz. Ameliyat hususunda net bir şey söylenemez. Aynı zamanda bu raporlar ile gerçek bulgular da farklı veya benzeşmeyebiliyor. Muayene bulguları MR sonuçları ile desteklenniyorsa anlamlı sonuç söylenebilir. MR raporuna göre bir şey söylenemez. Söyleyen de hatalı veya yanlış bilgilendirmeye yol açabilir.

3 Ağustos 2016 10:10