10 Ocak 2018 00:05

Mide bulantısı

Hocam iyi günler. Benim şikayetim 2 haftadır mide bulantım ve karın bölgemde böyle gaz sıkısması gibi şişkinliklerim oluyor.Genellikle yemeklerden sonra daha şiddetleniyor.Dahiliye doktoruna gittim karaciger böbrek kan tahlili yaptırdı bişey cıkmadı reflü dedi yolladı hocam sizce nedir hala devam ediyor bulantı karında şişkinlik soda iyi geliyor.Bi de üni ögrencisiyim evham yaptım kanser falan var mıdır hocam ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hasan Mutlu
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

BİR YETİŞKİN ONKOLOĞU OLARAK BU YAŞLARDA BİZİMLE İLGİLİ TANILAR PEK ÖN PLANDA OLMAMAKTA. EŞLİK EDEN KANAMA, KİLO KAYBI BULGUSU OLMAMASI VE YAPILAN TETKİKLERDE PROBLEM GÖRÜLMEMESİ SANKİ ÖNEMLİ BİR PROBLEM OLMADIĞI YÖNÜNDE DÜŞÜNDÜRMEKTE. İÇİNDE BULUNDUĞUNUZ DÖNEMİN DE ETKİSİ İLE ORTAYA ÇIKAN DİSPEPTİK SORUNLAR OLABİLİR VEYA FONKSİYONEL OLARAK DİSPEPTİK ŞİKAYETLERİNİZ VARDIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. BENCE BU KONUNUN UZMANI OLARAK GASTROENTEROLOJİ İLE GÖRÜŞMENİZ UYGUN OLACAKTIR.

11 Ocak 2018 10:41