ÖM
Soru Sahibi
31 Ekim 2010 14:07

Merhaba,kişilik sorunu ve borderline sebebiyle 6 yıl tedavi gördüm.sonunda

Merhaba,kişilik sorunu ve borderline sebebiyle 6 yıl tedavi gördüm.sonunda düzeldiğimi zannetmiştim,fakat aynı sorunlar,iniş,çıkışlar,mutsuzluk hali v.s. tekrar başladı.6 aydır depakin ve abilify kullanıyorum,onlar da işe yaramadı;bırakmak istiyorum (doktorum aynı fikirde değil tabi,ama bu konuda ısrarcıyım).dozları ne şekilde azaltarak bırakabilirim? teşekkürler,meral özkaya

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Cenk Kahvecioğlu
Pratisyen Hekimlik

merhaba Meral Hanım, borderline için terapi yöntemleri mutlak olmazsa olmazınızdır. ilaçla size zarar veren bazı ruhhalleirnizi baskılarsınız ama bu geçicidir. kalıcı olması ve bu durumları kontrol altına almak için mutlaka bir terapi sürecinden geçmeniz gerekir. doz konusunda yardımcı olamam ilaçlar psikiyatristlerin işi çünkü... cenk

31 Ekim 2010 15:40