CA
Soru Sahibi
3 Şubat 2019 18:52

Meme Kistlerim var

Dr hanım merhaba. Ben Hatay da hemşire olarak görev yapıyorum. 2015 ten beri her iki göğsümde küçük komplike basit kistler var. 1 Şubat muayenemde de aynı sonuç bırads 3 . Doktorum Adana balcalının hocası dr Figen hanım. Kistlerde hafif enfeksiyon var dedi . 6 ay sonra Usg bakalım dedi. Korkulacak bişey yok dedi. Bunun üzerine Çapa’da Prof Hasan Karanlık ile görüştüm. O da bana korkulacak bişey yok heterojen bir memeye sahipsin. Kontrol amaçlı çağırmıştır dedi.mememde ki yanma ve ağrılar normal dediler. Fakat ben panik oldum . Bu konuda nasıl bir yol izlemem lazım. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim ???

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Müge Akmansu
Radyasyon Onkolojisi

Birads 3 demek /95 ihtimalle kötü birşey yok %5 ihtimalle kötü bir şey olabilir anlamına gelir, USG nizi tekrarlatabilirsiniz, şüpheli bir durum olursa ileri tetkik yapılır,geçmiş olsun

3 Şubat 2019 19:39