ÖA
Soru Sahibi
28 Ocak 2020 09:02

GBM Radyoterapi

Hocam merhaba, Babam 2012'de GBM tanısı aldıktan sonra tam doz radyoterapi verildi. Ekim 2019'da tümör nüks etti Kasım 2019'da tekrar ameliyat. Radyasyon onkoluğumuz ameliyat tarihinden 42 sonrası için MR istedi fakat bu MR'da maalesef yine nüks gördük. Sorum ameliyattan sonra bu kadar uzun süre beklenmesi gerekirmiydi? RT hemen başlasaydı belki nüks gecikirdi? Şuan *** *** **'ye 3. ameliyatımız planlandı (5 ve 3,5 cm'lik iki tümör eksizyonu için) sonrasında RT için ne kadar beklemeliyiz.? Birde Gamma Knife tekniğini kullancağız daha mı etkili olur.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Müge Akmansu
Radyasyon Onkolojisi

Bu tip tümörlerde Hastalığın gidişatı çok hızlıdır, bu sorularınızı sizi takip eden doktorunuza sorunuz

29 Ocak 2020 09:08