IR
Soru Sahibi
27 Nisan 2015 14:36

lütfen yardım edin

selam, eşimin eski eşinden 14 yaşında bir kız çocugu var obsesif kompulsif tanısı konulmuş (temizlik takıntısı ) .. ellerini surekli sabunlama ihtiyacı hissediyor ve saat başı duş alıyor .. 1 haftadır bole bir durumu var .. okuldaki arkadaşlarıylada geçinemiyor.. arkadaşları tarafından istenmiyor .. kızımız ingiltere de yaşıyor ve ilaç konusunda onların ne kadar katı oldugunu biliyorsunuz ... haftada bi kere 10 dk lık terapisi var ... bu kızımızla iletişimimiz nasıl olmalı ... ne şekilde konuşmamız ve yaklaşmamız gerekir ?? aklımız durmuş durumda, babası ve annesi butun gucunu kaybetmiş artık ... yıkanmak istediği zaman nasıl yaklaşmalıyız , bu kızımıza nasıl yardımcı olabiliriz .. lüüütfen yardımcı olun !!!!!!

1 cevap
Cevaplar (1)

Rusen hanım merhaba, OKB tanısı alan kişinin düzenli belli bir süre psikoterapi alması gerekir. Haftada 10 dakika çok az dolayısı ile de tedavi süreci ççok uzun zamana yayılır. Psikoterapi ile belli bir süre haftalık yoğun (2-6 saatlik) bir terapi süreci ile daha iyi bir noktaya gelebileceğini düşünüyorum. Lakin kızı görmem gerekir.

2 Haziran 2015 12:01