AK
Soru Sahibi
27 Şubat 2019 13:12

lütfen cevap verin

Merhabalar ...Kizim şuan 17 aylık 9 kilo boyuda 82 cm...Dogum kilosu 2.980 boyu 49 cm idi...Ilk 6 ay anne sütü ve mama takviyesi ile beslendi daha sonra ek gıda vs başladık.. .Ama doğduğundan beri yemek yememe problemimiz var maalesef hala yatarak yemek yiyo ve pütürlü gıdalar yemiyo yemeği kaşıkla ağzına verdiğimde hemen yutmuyo ne yapacağını bilemiyorum uzman yardımı almayı denedim fakat gittiğim doktorlar neticesinde güzel bi sonuç elde edemedik bu konuda tecrübe ve bilgileriniz ile beni yönlendirebilirsiniz çok memnun olurum artık ciddi anlamda sinirlerim bozulmaya başladı normal çocuklar gibi oturarak yesin biz ne yiyorsak onuda yesin istiyorum

2 cevap
Cevaplar (2)

Kansızlık, barsak parazitleri, gastro-ösofageal reflü, çinko eksikliği, ateş, kulak enfeksiyonu, idrar yolu ve solunum yolu enfeksiyonu, metabolik hastalıklar gibi durumların çocuk doktoru tarafından araştırılması gerekir.” Bütün bunlarda sorun yoksa çocuğun uyku problemi var mı ona bakmak gerekir uyku problemi olan çocuklarda yapılan araştırmalarda beslenme sorunu da birlikte görülebiliyor. Ek gıdalara başlarken her seferinde bir yeni gıda vermek yerine belirli bir süre yeni gıdaya başlamadan 8-10 kez yemesini sağlayın. Daha sonra yeni gıdaya geçin.Bir yaşına kadar tüm besinlerle tanıştırılan çocuklar daha az seçici oluyor.yemek saatlerini belirleyin ve düzene oturtun.Yemek yerken tv-I Pad, cep telefonu ve oyuncak olmasın.Birlikte yemeğe özen gösterin. Sevgiler

28 Şubat 2019 15:32
AK
Soru Sahibi

Oncelikle cevap verdiğiniz icin Çok teşekkür ediyorum Süreya Hanım ?Uyku problemimiz kesinlikle yok uykusu geldiğinde elimden tutar yatağına yatarız uyur..Gece uykuları da gayet düzenli...Söylediğiniz gibi metobolik hastalıkları şuana kadar yaşamadık çok sık hasta olan bi çocuk değil..Istanbuk anadolu yakasindayim tavsiye edebileceğiniz bi doktor olursa çok memnun olurum selam ve dua ile

28 Şubat 2019 16:01

Merhaba, Size Doktor ismi öneremiyorum.Çevrenizde çocuğu olan ailelerden destek alabilirsiniz. sevgiler

8 Mart 2019 12:50