SB
Soru Sahibi
21 Kasım 2019 15:37

Boy uzamaması ve epifiz plağı kapanması

Merhabalar Hocam, ben boy konusu ile ilgili birkaç soru soracaktım. 16 yaşındayım boyum 1.56 ve geçenlerde boyumun uzamaması halinde doktora gittim sol bileğimin filmini çektirdim ve bana kıkırdaklarımın yavaş yavaş kemikleştiğini, epifiz plaklarımın kapandığını söyledi. Bunu söyledikten sonra 'Belki onlar bir şey yapabilir' diyerek Endokrine sevketti bir kaç gün içinde ona da gideceğim. Sizce bir şey yapılabilir mi yani ne derler? Daha 16 yaşında olmama rağmen böyle bir şey yaşamak açıkçası çok üzücü bir olay.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba , çocuk ve ergen endokirnoloji doktoruna mutlaka gitmelisiniz,Hatta farklı birkaç daha doktora gitmek ve öneri almak sana farklı bir bakış açısı sağlar.Sakın umudunu yitirme,156cm de çok kısa boy sayılmaz.beslenmene ve spor yapmayı da ihmal etme. Sağlıklı günler dilerim.

27 Kasım 2019 15:36