AM
Soru Sahibi
22 Şubat 2017 18:53

L1 vertebrahat koprusunde kirik

Hocam 22 gün önce yüksekten düşme sonucu l1 vertebra koprusunde kompresyon frakturu teşhisi kondu korse tedavisi ile yatmam gerektiği söylendi doktor iyi huylu ufak bir kırık olduğunu söyledi sigortam yok calisanıyorum ama bir an önce kalkıp aileme bakmam lazım benim sorum gunde 5.10 dakika kalksam bir mahsuru olurmu birde kemikk tam anlamıyla kaç ayda iyilesir sırtımdaki ağrı haricinde başka bir sorunum yok şu an hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Engin Kesgin
Ortopedi ve Travmatoloji

Geçmiş olsun Mehmet bey, Belinizde kırık korse ile iyileşmeyi gerektiren bir kırık ise doktorunuzun dediği gibi yatak istirahati ile korse kullanmanız gerekmektedir. Aksi takdirse cerrahi gerektiren durumlar yol açabilir.. omurgada çökmeye sebeb olabilir. Başka çare yok.Şimdi tavsiyelere uymazsanız ilerde daha fazla sorun olabilir. Belinizde kırık ilk 1,5 ayda korse ile iyileşme yolundadır. Toplamda yaklaşık 3 ay kadar zaman alır.Başka seçenek yok. Sabırlı olun doktorunuzun tavsiyesine uyunuz.

23 Şubat 2017 10:02