KM
Soru Sahibi
11 Temmuz 2021 02:30

Köprü işleminde diş ağrısı

10 gün önce eksik 2 dişimin yerindeki boşlukları kapatmak için, diş doktoruna başvurarak köprü yaptırmaya karar verdim. Yanlardaki dişler inceltildi. Geçici dişler gelene kadar beklemem söylendi. Eve gittim. İğnenin etkisi geçince beynimi zonklatacak kadar ağrı başladı. Ağrı kesici aldım. 2 gün sonra geçici dişler takıldı. Ona rağmen ağrılarımda hiç bir değişiklik olmadı. Günde ortalama 4 ile 6 arası ağrı kesici alma seviyesine geldim. Dün köprü dişlerimin takılması için gittiğimde ki doktorumun ne kadar acı çektiğimi anlaması için ağrı kesici almadım, en çok ağrı hissettiğim inceltilmiş dişe kanal tedavisi uyguladı. Şuan hala köprü dişler takılmasına rağmen inceltilmiş dişlerimde beynimi zonklatacak kadar ağrı hissediyorum. İlaç alınca 5 saat idare ediyor ama 10 gündür neredeyse 2 kutu ağrı kesici bitirdim. Sorum şunlar ki; köprü işlemi sürecinde sol yanağımda kas kasılması yapacak ağrı hissetmem normal mi? Bu ağrı ne zamana kadar devam eder? Doktorumun bana ağrılar için söylediği 24 saatlik etkili bir iğne var. Kullanmamda sakınca var mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Abdulkadir Özşahin
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Öncelikle geçmiş olsun.Ağrının bu kadar sürmesi çok normal değil gibi duruyor. Muayene edip kontrol etmekte fayda var

11 Temmuz 2021 10:49