YF
Soru Sahibi
13 Mart 2019 01:36

Konuşmada gecikme

22 aylık kızım dede ve baba kelimelerinden başka kelime kullanmıyor. Onun dışında söyleneni kavrayabiliyor. Nesnelerin adını sorduğumda göstere biliyor . Ama adını söyleyemiyor. Sizce bu durum normal mi? Normal değilse bu durumu düzeltmek için hangi yolları izlemeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba,... Anlattıklarınız kadarıyla dil gelişiminde bir sorun var. Önce Gelişimsel değerlendirme yapmak gerekiyor. Yaşıtlarının ne kadar takip ettiği ve sapmalar tespit edilip ona göre farklı uzmanlara yönlendirilmesi gerekir.Geç kalmış sayılmazsınız bir an önce müdahale edilmesi gerekir.Süreyi ne kadar uzatırsanız destekleme süresini de o kadar uzatırsınız. Sevgiler

13 Mart 2019 11:51