YD
Soru Sahibi
20 Aralık 2020 01:45

Kızım giyinmiyor

Merhaba, kızım 4,5 yaşında ve 2 yalından itibaren giyinmek istemiyor. Ayıp diye diye şu an sadece atlet ve kilotla duruyor evde. Yaz kış bu şekilde. Dışarı çıktığımızda. Zorla giydiriyorum. Kışın montunuda zorla giyiyor. Gittiğimiz yerde çıkarmak istiyor. Anneannesinde babaannesinde her zaman atlet kilotla ne yapmam lazım

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Öğr. Üyesi Ceyhun Caferov
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhaba ilave bir hastaligi yoksa kızınıza takinti bozukluğu olabilir bu durumda uzmandan yardım almanızı öneririm

20 Aralık 2020 17:25
YD
Soru Sahibi

Merhaba hocam, rahatsızlığı yok. Vucudu sıcak. Vucudu soğuk olduğunda üzerini örtüyorum. 5 dk sonra atıyor yorganı. Vucuduna bakıyorum ısınmış. Kıyafetler beni terletiyor diyor. Sıcaklıyorum diyor. Ev biraz sıcak olsun veya koştursun oyun oynasın hemen pencereyi açar socak oldu diye. Birde hocam kızımın babası beni seviyor musun diye sorduğunda sevmiyorum diyor. Babasını öpmez sarılmaz. Halbuki babasıda hiç incitmez, her dediğini yapar, kızmaz. Erkekler sevilmez diyor. Sayıyorum hala teyze dayı amca yı seviyor musun diye erkekleri hep sevmiyorum diye ayırıyor. Bi ara anneannesinide sevmiyorum diyordu o erkek diyordu. Ben o da kadın diyince seviyorum diyor artık. 2 tane küçük erkek kardeşi var. Onları seviyorum diyor. Ama onlarda erkek dediğimde onları sevmezsem yazık olur diyor. Sanırım birisi erkekler sevilmez demiş ve o aklına yer etmiş bunu nasıl değiştirebilirim. Teşekkür ederim hocam

21 Aralık 2020 09:30
Dr. Öğr. Üyesi Ceyhun Caferov
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Takıntısı oluşmuş bu açıdan cocuk psikiyattisinden destek almanızı gerekiyor

7 Şubat 2021 12:45