OH
Soru Sahibi
26 Nisan 2018 20:02

Kist diz kapagi alti sis

Sayin Doktorum Tolga bey. Tolaga bey annemin diz kapaginin altinda sislik var. Su toplaniyor. 2 haftada bir aldiriyor. Hocam sizi nasil ulasabiliriz nasil bir yontem uygulamaliyiz...

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Günaydın Hakan Bey, Bu çeşit tekrar eden şişlik durumunu öncelikle iltihabi bir romatizmal hastalıktan mı yoksa kireçlenme/osteoartrit gibi daha ağrılıklı olarak yaş ve mekanik faktörlerin etkili olduğu bir hastalık sürecinden mi kaynaklandığını değerlendirmek gerekir. Bu açıdan annenizin bir romatoloji uzmanına muayene olması yerinde olacaktır.

12 Mayıs 2018 09:53