UM
Soru Sahibi
22 Mart 2017 16:40

Kilo boy geriliği

Merhaba 8 aylık erkek bebeğim var boyu 70 cm 7.2 kilo. Aylardır kilo almıyor yemeğe karşı çok ilgisiz devamlı oyalayarak yediriyoruz yemek yediğinin farkında bile değil. Geceleri açlıktan uyanıyor ağlıyor ama ısrarla emmiyor biberonda almıyor. Anne baba mama gel gibi kelimeleri çok güzel söylüyor desteksiz oturuyor bizim taklitimizi yapıyor ama kilo ve boy yönünden zayıf. Ne yapabiliriz günlük beslenmesi nasıl olmalı ve yemeği nasıl sevdirebilirim ?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba bebeğiniz normal persentil aralığında ve diğer gelişim alanlarında normal görünüyor. Çocuğunuz yemek yediğinin bilincinde olmalı ve yediğinden zevk ve tat almalıdır. Yemek yedirirken kesinlikle zorlamamalısınız, sevdirerek yedirmeniz gerekmektedir. Zorla yemek yedirilen bebeklerde/çocuklarda ileri dönemlerden inatçılık gibi davranış problemleri ortaya çıkabilir.

10 Ağustos 2017 10:28