AV
Soru Sahibi
2 Haziran 2017 23:36

Ayaklar kırılır

merhabalar. 2 yıl 4 aylık oğlum çekyattan ve küçük sandalyelerden rahatlıkla yere atlıyor. Ve işi daha da ilerletip küçük masalarının üzerine çıkıp 'Baba bak atlıyorum.' diyor ve kurbağa şeklinde yerde kendini buluyor. tekrar deniyor ve tekrar yapıyor.Eşim ayak ya da bacaklarında kırılma olur engellle diyor. Gerçekten böyle bir atlama da kırılma olabilir mi? Yükseklik 50- 60 cm ya da çok olsun 70 cm. ölçmedim tahminim.Ben yapabilme azmini kırmamamsk için kontrol etmeliyiz diyorum. eşim teşvik etme kırılır, engelle diyor. Sizce gelişim nasıl olmalı?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba. Bu yaş grubundaki çocuklar için atlamak, zıplamak, hareketli olmak beklenen normal davranışlar arasındadır. Hareket halinde olmak çocuğun gelişimi için bir ihtiyaçtır. Çocuğun hareketlerini sınırlamamanız, uygun ortamlar hazırlayıp teşvik etmeniz gerekmektedir.

10 Ağustos 2017 10:07