2 Temmuz 2016 04:21

Kemik uzatma

Merhaba Engin Keskin bey, bacak kısalığı ameliyatı çok acı verir mi ameliyat esnasında ve sonrasında. Ameliyat sırasında uyuşturma uygulanır mı birde 2 cm uzatmak için takılan alet ortalama kaç gün bacakta kalır? Cevaplarsanız çok sevinirim. Saygılar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Engin Kesgin
Ortopedi ve Travmatoloji

bacak kısalığı ameliyatı neticende kemik ameliyatlarıdır. ağrı olması muhtemeldir. ameliyat sonrası etkin analjezi ağrı kontrolü yapılmaktadır. Erken dönemde olur fakat diğer döenmlerde ise ağrı azalır ve günlük hayatınızı etkilemez.

4 Temmuz 2016 10:42