KB
Soru Sahibi
7 Mart 2017 10:26

Kemik Sakatlığı ...

Merhaba hocam bugün spor hekimliğinde rontgen çektirdim sol bacak kasık ağrım hala ağırısı devam ediyordu bi kemik birbirinden mi ne ayrılmış dedi 2 3 ay sportif faaliyet yapmak yok dedi kaynıcak birbirini tekrar tutcak dedi ama o kemiğin adı ne ben bulamadım da internete ne yazarsam araştırma yapabilirim ne yazarsam bu sakatlıkla ilgili birşeyleri bulabilirim ... 2 - 3 aya kesin kaynarmı hocam daha sonrasında ne yaparak kaç ay sonra sporuma koşuya tekrar dönebilirim ? rontgen fotoğraf linki : http://i.hizliresim.com/br2krY.jpg http://i.hizliresim.com/br2krY.jpg anlamadım rontgenegore sol bacağımın ne tarafta durduğunu falan bi tek değişik yeri diğer bacağa göre burayı buldum sakatlığımın adı ney hocam ?

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Engin Kesgin
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba Barış, geçmiş olsun öncelikle https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/*** *** ** Bu makaleyi internetten indir orada bilgi verdim. Bunun yanında daha detaylı arama istersen spina iliaca anterior inferior avulsiyon kırığı diye bakabilirsin. Spor hekiminin dediğini aynen uygula başak seçenek yok. sakatlığın iyileşmesi için sabırlı olmalısın. Geçmiş olsun

7 Mart 2017 10:34
KB
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam , benim sakatlığım hazirandan beri devam ediyor ama tanısı daha yeni belli oldu. kas yırtılması zannediliyordu ... Yazın ben 2 ay boyunca kolum kırılınca dinlendim aslında geçmedi ... Yanlış kaynama ihtimali yok değilmi hocam benim o kemiğimin ... Bide ben okula gidiyorum yürüyerek ... Dinlenmedim de hiç hergün okula giderken merdiven falan çıkıyorum bişey olmaz değilmi baston kullanmama ve bacağımı hareket ettirmeden dinlenmeye ihtiyacım varmı ... Doktorum öyle dedi ama kimse inanmıyor kırık olsa nasıl yürüyeceksin diyor ben bide bu kemik kırıkken sporda çok zorladım kaç kere canım yandı üstüne gittim ağrının kas yırtılması sanıldı diye kaslarımı güçlendirmem gerek diye çok ağırlık verdim o bölgeye inşallah kötü değildir ve kaynar... İnşallah yanlış kaynamaz düzgün kaynar ...

8 Mart 2017 10:11
Op. Dr. Engin Kesgin
Ortopedi ve Travmatoloji

Geçmiş olsun Barış, Kas zorlanması da olsa kırık olsa aynı önerileri yapacaksın. Kas zorlanması olunca keşke kasını zorlamasan daha iyi olurdu Amam neyse sıkıntı olmaz. Spor hekiminin aynı dediğini yapsan yeter. Sıkıntı olmaz. Kötü kaynamaz. endişe etme. doktor önerisini aynen yaparsan bir şey olmaz. geçmiş olsun.

8 Mart 2017 11:12