IM
Soru Sahibi
3 Ağustos 2017 18:29

Kemik erimesi

Hocam selam 2 yıla yakın ayak bileğimde ödem var geçmiyor Ameliyat oldum eklemde dirilme yapıldı.ama Ameliyat sonra çektirdiği m mr yine ödem var ..Talusta diffüz düzensiz sınırlı PD hiperintens kemik iliği ödemi paterni.... Anterior talarda yumuşak doku planlarında ödem ....Tibia talar eklem aralığında parsiyel daralma.. Suprakalkaneal Bursa'da effüzyon .....Leteral kuneyforme medialinde düzensiz sınırlı PD hiperintens kemik iliği ödemi paterni izlenmektedir.son mr hocam ameliyat sonrası mr bu sıkıntıli durum varmı..hocam size sorum neden vücut ödeme tepki vermiyor 2 yıl olmasına rağmen geçmiyor bu sürede her türlü tedavi denedim..Ama fayda etmiyor Ameliyat yapan doktor talus kemik yumusama olduğunu söyledi takviye ilaçlar verdi ..simdi tekrardan ayni ilaclari verdi.. Ostecare ve Fosomax 70 mg şu ana kadar pek faydası olamadı..1 ay kullanıyorum..Hocam sizin önereceğiniz bir tedavi var mı tskler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Mahsum Bey, Tek bir eklemde olan bir sorun olması nedeniyle bahsettiğiniz durumun sistemik bir romatizmal hastalık olma ihtimali düşük. Bu nedenle Ortopedi uzmanın takibi ve önerilerine uymanız doğru olacaktır.

4 Ağustos 2017 09:56