BZ
Soru Sahibi
22 Kasım 2017 16:06

Kedide Kanli Mukuslu Diski

Merhaba Cahit Bey. Dişi kedim Sütlaç 5 bucuk yasinda ilk dogumunu yapti yavrularimiz saglikli 1 bucuk aylik oldular ama Sütlac son 1 haftadir mama yemiyor suyu temiz oldugu halde lavabodan yada bizim bardaklarimizdan iciyordu. Mama yemedigi icin yogurt veriyorduk. Dun aksam mama yemis ama yogurtla birlikte balcik olarak bayagi kusmus ve heryere tuvaletini yapmis. İshal yada kabiz degildi ancak son yaptigi kakanin ustunde kanli mukus vardi. 1 bucuk saat boyunca bulamadik saklanmis buldugumuzda arka tarafi pislik icindeydi ve agzindan salya akiyordu. Gun boyu yavrulari emzirmemisti zaten. Agzini yikadim sevdik ve kendine geldi yavrulari emzirdi tavuk cigeri yapmistim cok istedigi icin verdim baska birsey yemiyordu. Yavrulardan biride kanli mukuslu kaka yapti o esnada ishal degil kabizda degil normal kakanin ustunde kanli mukus var. Maddi durumumuz olmadigi icin goturemiyoruz veterinere internette de birsey bulamadim. Yavrular gun boyu hareketli olurlardi bugun yatiyorlar. Sutlac in sutunden hastalik gecmis olabilir mi? Bu arada Sutlac aşılı bir kedi, 4 yasindaki esi Duman da oyle. Bunca yildir beraberler disari hic cikmadilar ama disardan erkek bi misafirimiz oldu(safran) kisa sureli o donemde Sutlacla ciftlestiler yavrular oyle oldu. Maddi durum sifir ve plansiz hamilelik olunca birde hastalik cikinca endiselendim :(

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, kedi dostlarımız biraz karmaşıklardır. Bahsettiğiniz durumda birçok hastalıkta görülebilmektedir. Net tanı konulabilmesi için maalesef tahlil ve röntgen ve hatta endoskopik görüntülemeye ihtiyaç vardır. Hastalığı bilmeden de ilaç önerimi yapılamamaktadır. Tanıdığınız ya da ılımlı bir hekimle ödeme konusunda anlaşmanızı öneririm. Geçmiş olsun.

24 Kasım 2017 08:46