4 Aralık 2019 17:54

Kaplana dis

saygılar ağzında kalan tek dış kaplamasını yemek yerken yutmusum sonradan gördüm önemli sakıncası olurmuş zaten sonradan gittiğim Dr dışın curudugunu söyleyip çektim alt üst protez kullanıyorum temizliği için onerınız yokmu hijyen için

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Abdulkadir Özşahin
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Merhabalar anladığım kadarıyla iki sorunuz var. Yutmuş olduğunuz kaplama sindirim yoluyla atılacaktır. Alt ve üst çenede protez kullanıyorum demişsiniz. Temizliği için eczanede satılan suda eriyen tabletleri kullanabilirsiniz. Tableti suya atıp protezinizi de bir müddet bekletebilirsiniz. Ayrıca protezinizi çıkartıp diş fırçası ile de temizleyebilirsiniz. Sağlıklı , mutlu günler dilerim.

4 Aralık 2019 22:27