mm
Soru Sahibi
25 Ağustos 2020 00:30

Kaplama Diş

Sinan hocam merhaba.Kaplama olan dişimdeki sıkıntı yemek yerken hani kuru ekmek yersinizde diş etinizi tahriş eder ya öyle bir sey..Ve baktigimda kaplamamin kenarlari siyah olmus ...Anladigim kadariyla kaplamanin degismesi lazim.Ama covit nedeniyle bir yere gidemem.Evde benim yapabilecegim bir sey varmi süreci geciktirmek icin simdiden tskler sevgiler🙏

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Sinan Kocamanoğlu
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

İyi günler Melek hanım. Diş etlerinizle ilgili evde yapabileceğiniz en güzel şey Ağız bakımınızı arttırmak. Anladığım kadarıyla diş etlerinizde bir enfeksiyon başlangıcı var ve bir miktar dişeti çekilmesi olmuş, bu sebeple kaplamalarınızın altındaki metal kısımlar görünmeye başlamış gibi. Diş fırçalamanızı diş etlerinize masaj yapar gibi en az günde 2 defa yaparsanız ve bu bakımı gargaralar ile destekleeseniz bu süreçte şikayetlerinizi hem kontrol altına alabilir hemde biraz vakit kazanabilirsiniz... Ama sonrasında dişhekiminizden profesyonel bir temizlik için mutlaka randevu almalısınız... Geçmiş olsun... Görüşmek üzere....

25 Ağustos 2020 07:31