KA
Soru Sahibi
7 Ağustos 2017 08:32

izole supraventrıkuler erken vuru

hocam iyi günler benim holter sonucumda 37 adet izole supraventrıkuler erken vuru 14 adet izole ve 1 adet cuoplet seklinde ventriküler erken vuru izlendi yazıyor.doktor herhangi bir takip veya ilaç kullanmayı gerektirecek bir durum olmadığını söyledi.Yaşım 30.Size sorum bu durum herhangi bir bayılmaya sebebiyet verir mi?(şu ana kadar olmadı) günlük olarak ortalama ne kadar kafein miktarının üstüne çıkmamalıyım ben günde 5-6 bardak çay içiyorum ve spor yapmanın herhangi bir sakıncası var mı ? Fitness yaparken herhangi bir sorun olurmu?psikolojik olarak ağırlık kaldırınca kalpte bir durma oluyor gibi geliyor.Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Holter sonucunuzda onemli bir durum saptanmamis ancak bu 24 saatlik bir kayit. Sikayetiniz yok , Elektrokardiyografiniz normalse kalpte de yapisal bir problem yoksa endise etmenize gerek yok , spor yapabilirsiniz . Spir yaparken sikayetleriniz oluyorsa efor testi yapilabilir Gecmis olsun

25 Ağustos 2017 09:04